Jak się uczyć?

4 powody, dla których nie warto uczyć się matematyki.

Dlaczego nie warto uczyć się matematyki?

Wybaczcie trolololo. Matematyki warto się uczyć, jak wszystkich innych rzeczy. Tylko nie warto się jej uczyć tak, jak robią to w szkołach. Dlaczego? Ponieważ jest to kompletnie bezsensowne. Oczywiście zawsze jest lepiej ogarniać szybkie czytanie, ale to inny temat. Szkoły utknęły w średniowieczu i gdyby obok mnie w ławce zasiadł Leonidas, to w sumie nie zrobiłoby to na mnie większego wrażenia. Zresztą, mamy z Leonidasem jedną wspólną cechę – oboje już do szkoły nie uczęszczamy.

W 5 punktach wymienię z przymrużeniem oka najważniejsze powody, dla których warto uczyć się matematyki.

1. Matematyka uczy nas logicznego myślenia.

Tak moi drodzy. Jeśli zdarzyło wam się złapać samych siebie na nielogicznym podejściu do tematu, możecie winić za to notoryczne opuszczanie matematyki bo była na 8:00. Z tą 8:00 oczywiście żartuję, bo dla większości nauka o 8:00 jest tak mało efektowna, że te wagary nie zrobią większej różnicy, ale tak na poważnie – poświęcenie 15 minut dziennie spokojnie wystarczy, aby to logiczne myślenie wyraźnie poprawić. Wydaje mi się, że warto, prawda?

2. Matematyka jest obowiązkowa na maturze.

Przykre, prawda? Moim zdaniem nie powinna być obowiązkowa, ale co zrobić? Musicie jednak przyznać, że jest to mocny punkt, chociaż wiadomo, że egzaminy wstępne na studia byłyby 100 razy lepsze. Tylko teraz pytanie, czy w ogóle warto iść na studia? Ten temat już pozostawiam wam 🙂

3. Ułatwia zaliczanie innych przedmiotów w szkole.

Fizyka, Chemia, część Geografii itd. – wiele zagadnień z tych przedmiotów wymaga podstawowej znajomości proporcji, redukcji wyrazów podobnych czy wyciągania danego wyrazu z mianownika. W skrócie – przydaje się często, więc jeśli masz w planach nauczyć się tylko i wyłącznie jednego przedmiotu – wybierz matematykę, a nóż fartem zaliczysz resztę.

4. Ograsz humanów w pokera i ruletkę, dzięki czemu będziesz spijał piwo za ich ciężko zarobiony hajs.

Wiadomo, że poker i ruletka to gry losowe, ale jest tam spoooooro matematyki. Ruletka i poker to nic innego jak rachunek prawdopodobieństwa. W tym drugim przypadku do gry wkracza jeszcze umiejętność blefowania, ale skoro już podczas gry obliczasz prawdopodobieństwo wygrania z parą 4 na ręce, to na bank potrafisz blefować. Nie chcą grać? Trudno. Weź pistolet i strzel każdemu 13 razy w tył głowy. Musisz to jakoś zaakceptować.

Podsumowanie

Porzuć swoje uprzedzenia i poświęć to kilkanaście minut dziennie na matmę. Ona serio nie gryzie, a będziesz fajniejszy i w ogóle cool. Jeśli masz z nią problemy, to obiecuje, że kurs matura krok po kroku będzie się rozwijał 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *